Miért érdemes implantálni?
Sajnos manapság elkerülhetetlen a fogpótlás. A legváratlanabb pillanatokban beüthet a baj, egy rossz harapás, vagy baleset következtében elveszítheti fogát vagy orvosa ajánlására kihúzhatják. A legtöbb ember a mosolyával adja el magát, ezért elengedhetetlen a tökéletes fogsor.
A mai fogorvoslásnak már nem okozhat gondot a szinte rutinnak számító fogbeültetés. Ez az egyik leghatásosabb, leghatékonyabb és legkorszerűbb megoldás a foghiányok pótlására. Ezek a rendszerek és felhasznált anyagok abszolút az űrtechnika szintjével egyenlők. A fogászati implantátumokat ötvözetlen titánból készítik, amely tökéletesen szövetbarát, kilökődési vagy allergiás reakciót nem okoznak.
A fogászatban használt implantátum egy mesterséges foggyökér, amelyet az állcsontba ültetnek be, majd ezekre kerülnek rá a szükséges pótlások (koronák, hidak, körhidak). Ha aggódna amiatt, mi történik, miután beültették, nem kell aggódnia. Tökéletesen helyettesítik a fogakat és a rágás funkcióban sem történik semmiféle változás.
Műtét előtti és utáni teendők
A fogbeültetés, ahogyan már korábban írtuk rutinműtétnek számít, viszont van néhány dolog, ami elengedhetetlen, hogy a műtét sikeres legyen.
- A fogbeültetés menete:
Mint minden műtét előtt itt is egy konzultációra számíthat orvosával, aki meghatározza a területet, ahová az implantátum fog kerülni. Ezt egy előzetes CT alapján mérik fel az orvosok. Kiderül az állkapocs csontállományának sűrűsége, minősége, formája. Ez határozza meg a későbbiekben a beültetés menetét. A folyamat a nyálkahártya bemetszésénél kezdődik, amely után a nyálkahártyalebenyt leválasztják és ezzel szabaddá teszik a csontot. Majd speciális eszközökkel kialakítanak egy helyet, ahová a beültetett fog kerül. Miután a beültetés megtörtént, visszazárjuk a lebenyt a csontra és az így keletkezett sebet csomós öltésekkel zárják le. A műtétet követően 7-8 nap múlva kerül sor a varratszedésre.
- Fogbeültetés után
A gyógyulási illetve lábadozási teendők nagyon fontosak. Az orvos a műtét előtt mindent felvázol majd, de a későbbiekben is elmondja a teendőket. Addig nem szabad ennie, ameddig az antibiotikum nem távozott el a szervezetéből. A vízivással is óvatosan kell bánnia, mert az érzéstelenítő hatására a nyelésért felelős izmok funkciója csökken. A fájdalomcsillapítót azelőtt vegye be mielőtt kimenne az érzéstelenítő hatása. A felduzzadt területet jegeléssel lehet enyhíteni. A gyógyulás ideje alatt az érintett területet ne tapogassa, mert lassabban fog a gyógyulás bekövetkezni. A fizikai megerőltetést pár napig hanyagolja illetve kerülnie kell az alkohol és kávé fogyasztását valamint a dohányzást.
Sokan tartanak az ilyesfajta beavatkozásoktól, de Ön ne tegye! A későbbiekben az eredmény magáért beszél majd!
Implantátummal kapcsolatos kérdéseivel és konzultációval bátran keresse klinikánkat, hogy a legjobb megoldást kínáljuk Önnek!