Csábítson a mosolyával!
Milyen a szép mosoly? Csak annak van esélye, akinek hollywoodi mosolya van és tökéletes egyhangúságban sorakoznak a fogai egymás mellett, vagy egy kis szépséghiba még belefér az összképbe? Örök kérdés, és vannak, akik súlyos önbizalomhiányban szenvednek amiatt, mert nem mernek széles mosollyal a világ jelzéseire reagálni. Egy nő vonzerejéhez egyébként is hozzátartozik a csábító, szép mosoly, de hogyan érhetjük el?
A tökéletes mosoly ma már nem csak a hollywoodi filmsztárok privilégiuma, amelyet nagyon sok pénzzel és rengeteg energiabefektetéssel, na meg fájdalom átélésével érhetnénk el. Ha megkérdeznénk férfiakat, mit néznek meg először egy nőn, a válaszadók többsége a mellet, a feneket, a lábat, a szemet és a mosolyt emelné ki.
A szép mosoly pedig elsősorban ápoltságból áll. Az elszíneződött, sárga fogak, a rossz lehelet elsősorban a saját igényességet jelzi, pedig nem szükséges drága eszközöket használni ennek elkerülése érdekében. A rendszeres fogmosás, fogselyem használata is bele kellene férjen a napi rutinba. Nagyfokú elszíneződés esetén azonban már csak fogászati kezelés segíthet, a fogfehérítés, fogkő eltávolítás, könnyedén, rövid időn belül és fájdalom nélkül javítanak a fogazat állapotán és minőségén.
A fogfehérítésre ráadásul ma már többféle megoldás létezik: a páciens dönthet arról, hogy rendelőben, vagy a saját otthonában szeretné világosíttatni a fogait. Csak a saját igények döntik el, melyik a jobb megoldás, kinek, mi a kényelmes.

Fogínygyulladás
A helyes szájhigiénia azonban nemcsak arról szól, hogy hogyan és mivel mosunk fogat. Fontos, hogy az íny ép legyen, ne szenvedjünk fogínygyulladástól és a fogak állapota is kulcsfontosságú. Ha egy fog lyukas, letört, a fogak között gyakran megreked az ételmaradék, az hosszabb távon negatív hatással lesz a teljes fogazatunkra és a szájhigiéniára is. Előfordulhat, hogy elveszített, de már természetes módon nem pótolható fog okozza a szájhigiéniai problémákat: egy implantátum, vagy akár egy stabil műfogsor sok kellemetlenségtől megóvhat bennünket és elkerülhetünk további egészségügyi problémákat. Ha ugyanis nem tud megfelelően rágni, nem az lesz a legfőbb problémája, hogy milyen gyakran mosolyogjon, sokkal nagyobb gondot jelenthet egy esetleges emésztőrendszeri megbetegedés. Fogszakorvosok és dentálhigiéniás szakemberek azt vallják, évente 3-4-szer, de legalább kétszer kellene professzionális szájhigiéniás kezelésen részt vennünk, hogy fogazatunk és fogínyünk egészséges maradjon.
Ha kuszák a fogai, azt is lehet még felnőtt korban orvosolni fogszabályzással. Ma már ez nemcsak a gyerekek kiváltsága.
A szép mosoly elérése többnyire Önön múlik, legfőkébb úgy, hogy az otthoni száj- és fogápolás mellett évente többször felkeres egy fogszakorvost.