Amit tudni kell a lézeres fogászat kapcsán
A lézeres fogászat szinte minden modern fogászati rendelőben megtalálható. Először meglepően hangozhat, hogy lézerrel történik a beavatkozás, de a következőkben kifejtjük, hogy milyen jótékony hatása van és miért tűnik jobb választásnak.
A lézeres kezelés egyik fő pozitívuma, hogy fájdalommentes. Ha eddig félelemmel gondolt a lézeres kezelésre, akkor most felejtse el. Az egyik legkorszerűbb kezelésről van szó, amely folyamatosan fejlődik. Gyorsabban és fájdalommentesen (beavatkozástól függően) történik mindez, általában az érzéstelenítő injekcióra és fúróra sincs szükség. A beavatkozás előtt nem fog stresszelni a fájdalom miatt, és amiatt sem, hogy mennyi ideig fog tartani a gyógyulási folyamat. Szeretnénk erre is felhívni a figyelmét, hogy sokkal gyorsabb a regenerálódás. Szövet stimuláló hatása van és a vérzésre is sokkal ritkább az esély. Terhes hölgyek számára is sokkal inkább ez ajánlott, mert a kismama és a baba sem kerül ki nagy terhelésnek.
Hogyan működik
A lézerfény magas energiatartalma miatt elpárologtatja a rossz szöveteket. Biostimulatív hatású, ami annyit tesz, hogy ahelyett. hogy a csontlebontás fokozódna a felépítési fázist stimulálja. Ezért alkalmazható a fogágyi betegségek gyógyítására, gyökérkezelésekre és esztétikai beavatkozásokra.
További pozitív hatásai
A fogak mellett kialakult ínytasakok a lézerrel kezelhetőek lesznek, mert eljuthatnak a mélyére, így a szövetekben levő baktériumok és gyulladt szövetek elpárologtathatóak. A gyulladás pedig nem növekedni, hanem csökkenni fog. A csontban bizonyíthatóan a csontfelépítés felé tolja el a hangsúlyt, hatására több osteoblast (csont felépítő sejt) keletkezik, mint osteoclast (lebontó sejt), segít a meglazult fogak stabilitásának javításában, és az állapot fenntartásában.
Gyökérkezelés során
A fertőzött fogbelet amely speciális sejtekből, erekből, szövetszálakból, idegekből épül fel, gyökértöméssel pótoljuk. Ezt a folyamatot lézeres beavatkozással lehet kiegészíteni, és ez el is pusztítja a baktériumokat. A gyökércsúcsi elváltozások, gyulladások, ciszták kialakulási esélye viszont jelentősen csökkennek, ráadásul fájdalomcsökkentő hatású is, ami a fogorvosi széktől idegenkedőknek is jó hír lehet.
Fogfehérítés
A lézerfényt használhatjuk a fogfehérítés során is. Elhalt és elszürkült fogak esetében is alkalmazhatóak. A fogfehérítő pasztát a fogon kívül-belül elhelyezzük, majd a lézerfény segítségével aktiváljuk. Az eljárás kiegészíthető kémiai fehérítéssel, illetve erős elszíneződés esetén megismételhető, de fontos, hogy élő fogon nem alkalmazható.
Lézeres fogászattal kapcsolatos kérdéseivel és konzultációval bátran keresse klinikánkat, hogy a legjobb megoldást kínáljuk Önnek!